Beşiktaş’ta teknik direktörlük için 2 aday

Bu sezon aradığı istikrarı bulamayan Beşiktaş’ta, Rıza Çalımbay’ın ardından yeni teknik direktör arayışları sürüyor.

DHA’nın aktardığı bilgilere göre, başkan Hasan Arat’ın bizzat yürüttüğü görüşmelerde önemli mesafeler kaydedilirken, aday sayısı da şu an için 2’ye düşmüş durumda. Bu isimler ise Fransız teknik adam Bruno Genesio ve Sergen Yalçın.

Bruno Genesio ile Fransa’da bir görüşme gerçekleştiren başkan Arat, mali konularda büyük oranda anlaşma sağlarken, sözleşme süresi ve takıma yapılacak transfer planlamalarının konuşulduğu bilgisine ulaşıldı.

Siyah-beyazlıların listesindeki ikinci en kuvvetli aday ise takımı 2021’de şampiyon yapan Sergen Yalçın. Tecrübeli teknik adam ile bugüne kadar resmi bir temas gerçekleştirilmedi, ancak Futboldan Sorumlu Yönetici Feyyaz Uçar, dün akşam yaptığı açıklamada Sergen Yalçın’ın adaylar arasında olduğunu ilan etti.

UÇAR: KASIMPAŞA MAÇINA YENİ HOCAMIZLA ÇIKMAK İSTİYORUZ

Feyyaz Uçar konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Teknik direktörümüzü en kısa sürede belirleyip Kasımpaşa maçına yeni hocamızla çıkmak istiyoruz. Ancak hepimizin de bildiği gibi, bu görüşmeler öyle hemen kolayca sonuca ulaşmayabiliyor, uzayabiliyor bazen. Bu anlamda biraz sabır istiyoruz taraftardan. Adayları zaten herkes biliyor, Genesio ile görüşme gerçekleştirildi, Sergen Yalçın ile de kısa sürede bir araya geleceğiz ve sonrasında yönetim kurulunda değerlendirmemizi yapıp ona göre karar vereceğiz” ifadelerini kullandı. (SPOR SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x