DEM Parti’den HÜDA PAR’a yalanlama: Gerçeği yansıtmamaktadır

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Batman Milletvekili ve Belediye Başkan adayı Serkan Ramanlı, Mehdi Öztüzün’ün ihraç edilmesi üzerine DEM Parti eş başkanlarına yaptığı “Aile dostumuz Tuncer Bakırhan ve Tülay hanımdan bu duruma son vermelerini istiyorum” çağrısı üzerine DEM Parti basın açıklaması yayımladı. DEM Parti’den yapılan açıklamada, HÜDA PAR Milletvekili Serkan Ramanlı’yı yalanlayarak, “Eş Genel Başkanımız Tuncer Bakırhan hakkında ileri sürdüğü ‘aile dostumuzdur’ sözleri hiçbir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır, iftiradır” ifadelerine yer verildi.

‘KONTRA GÜÇLERİN AVUKATLIĞINI YAPANLARIN PARTİMİZ HAKKINDAKİ YORUMLARINI REDDEDİYORUZ’

HÜDA PAR Milletvekili Serkan Ramanlı ile fotoğrafı yayımlanan DEM Parti Batman Belediye Başkan adayı Mehdi Öztüzün adaylıktan alındı. Fotoğraf karesi sonrası başlayan tartışmalarla ilgili HÜDA PAR’lı Serkan Ramanlı, şunlar söylemişti: “DEM Parti Eş başkanı sayın Mehdi Öztüzün’ün önce ön seçimden çıkması, sonra kendisine kayyım atanması, en çok oyu almasına rağmen imza yetkili başkan olarak kabul edilmemesi, siyasi nezaket, siyasi centilmenlik gereği tesadüfi karşılaşmamız adeta Batman’da bir krize dönüştürüldü. Siyasetin alfabesi centilmenliktir. Bunu ıskalayan bir siyasetin topluma vereceği hiçbir şey yoktur.”

Ramanlı’nın açıklaması üzerine DEM Parti de yayımladığı basın açıklamasıyla şunları söyledi: “90’lı yıllarda Kürt halkına karşı işlenen ağır suçların failli, bugün de AKP-MHP iktidarının suç ortağı olan çevreler şimdi de yalan ve iftiralarla toplumun kafasını karıştırmaya çalışıyor. Kontra güçlerin avukatlığını yapanların partimiz hakkında yaptığı yorum ve değerlendirmeleri reddediyoruz. Halkımızın büyük emekler ve ödediği bedellerle var olmuş partimize rota çizmek, akıl vermek hiç kimsenin, hele hele suç çevrelerinin haddi değildir. Partimizin ilkeleri çerçevesinde kendi kurullarında verdiği kararlar, partimizi ve partimize gönül vermiş milyonları ilgilendirir.”

‘GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR’

DEM Parti, HÜDA PAR’ın dezenformasyon, algı yaratma ve çarpıtma merkezi olarak faaliyet gösteren bir yapı olduğuna işaret ederek, “Bu yapının bir temsilcisinin Eş Genel Başkanımız Tuncer Bakırhan hakkında ileri sürdüğü ‘aile dostumuzdur’ sözleri hiçbir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır, iftiradır.
Bir siyasi proje olarak yeniden sahaya sürülen bu karanlık yapının geçmişi ve bugünü halkımız tarafından çok iyi bilmektedir. Halka karşı işledikleri suçları bugün de siyasi projeleriyle sürdürenlerin şirin gözükme çabaları nafiledir. Bu çevrelerin halen yoldaşlarımızın rehin tutulduğu Kobanî Kumpas Davasının ortaklarından olduklarını da unutmuş değiliz” ifadelerine yer verdi.
Açıklamanın devamında da Kürt halkının ‘makul’ ve ‘meşru’ bir ambalajla tekrar aktif hale getirilmeye çalışılan yapıya prim vermeyeceği belirtildi: “Kürt halkının mücadelesi, geçmişte bu karanlık yapıların her türlü saldırısına rağmen gelişip bugünlere gelmiştir ve bundan sonra da aynı kararlılıkla büyüyecektir.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x