Meizu, 2024’ün ilk yarısında ilk katlanabilir akıllı telefonunu piyasaya sürecek

Akıllı telefon sektörünün önde gelen firmalarından Meizu’nun, katlanabilir ekranlı telefon pazarına giriş yapmaya hazırlandığı konuşuluyor. Weibo’da “Smart Pikachu” adlı popüler bir duyumcu, Meizu’nun ilk katlanabilir ekranlı telefonunu geliştirmek için bir proje başlattığını ve bu telefonun 2024’ün ilk yarısında piyasaya sürülmesinin beklendiğini belirtti.

Meizu’nun katlanabilir ekranlı telefon geliştirme fikri bir süredir spekülasyon konusu olmuştu. Bu tartışmalar, özellikle şu anki yılın ilk yarısında, Meizu’nun bu projeye olan bağlılığıyla daha da alevlendi. Ancak, katlanabilir ekran teknolojisinin karmaşıklığı ve şirketin yeniden yapılanma süreci nedeniyle cihazın 2023 yılında piyasaya sürülmesi gerçekleşmedi.

Bu yeni model hakkında spesifik detaylar sınırlı olsa da, telefonun 8 inçlik bir ekrana ve kitap tarzı bir tasarıma sahip olabileceği ve iş dünyasını hedef alabileceği tahmin ediliyor. Kesin bilgiler olmamakla birlikte, bu ürün için büyük bir beklenti var. Meizu’nun, bu lansmanla rekabetçi katlanabilir ekranlı telefon pazarında önemli bir etki yapma yeteneği zamanla ortaya çıkacak.

Meizu, 2024’ün ilk yarısında ilk katlanabilir akıllı telefonunu piyasaya sürecek

Şirket aynı zamanda Meizu 21’in Pro versiyonu olan Meizu 21 Pro üzerinde de çalışıyor. Bu telefon, Çin’in Sanayi ve Bilgi Teknolojisi Bakanlığı’ndan (MIIT) sertifika alarak yakın zamanda piyasaya sürüleceğinin sinyallerini veriyor.

Cihazın özellikleri henüz kesinleşmemiş olsa da, Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti, daha büyük bir 2K çözünürlüklü ekran, daha büyük bir batarya (muhtemelen 5,020mAh) ile 80W kablolu ve 50W kablosuz şarj desteği, ve telefoto kamera içerebileceği bekleniyor. Meizu 21 Pro’nun Çin’deki kesin çıkış tarihi belirsiz olsa da, 2024 Ocak ayında piyasaya sürülmesi öngörülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x