Yunanistan’da askeri eğitim uçağı düştü: Pilot hayatını kaybetti

Yunanistan Hava Kuvvetleri’ne ait T-2 Buckeye tipi askeri eğitim uçağı, Mora (Peloponnese) bölgesindeki Kalamata Hava Üssü yakınlarında düştü. Kazada Hava Kuvvetleri’nde binbaşı olan 40 yaşındaki pilot Epaminondas Kostas’ın yaşamını yitirdiği bildirildi.

Kathimerini gazetesine konuşan Aris bölgesinin yerel yöneticisi Grigoris Kostopoulos, uçak düştüğünde olay yerine yakın olduğunu anlatarak, “Bir gürültü duyurdu, mantar şeklinde bir duman oluştu ve yangın çıktı. O anda olay yerine yakındım ve hemen itfaiye ekiplerine haber verdim” ifadelerini kullandı. Kostopoulos, polis, itfaiye ve ordu ekiplerinin de olay yerine intikal ettiği bilgisini paylaştı.

HAVA KUVVETLERİ: UÇAK, KALAMATA’YA DÖNÜŞÜ SIRASINDA DÜŞTÜ

Yunanistan Hava Kuvvetleri’nden yapılan açıklamada da saat 11.28’de eğitim uçuşu yapan T-2 Buckeye uçağının Kalamata’ya dönüşü sırasında düştüğü belirtildi. Yunanistan basınına yansıyan bazı haberlerde ise uçak düşmeden önce patlama sesi duyulduğu aktarıldı.

ABD’de üretilen çift motorlu T-2 askeri eğitim uçağı, Yunanistan Hava Kuvvetleri’nin tek askeri eğitim uçakları olarak hizmet veriyor. T-2’ler Kalamata Hava Üssü’nün 120 Hava Eğitim Filosu’nda konuşlu bulunuyor. Yeni mezun pilotlar, eğitimlerini bu uçakla tamamlıyor. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x