Dilan ve Engin Polat’ın Avukatları Kara Para İddialarına Verdikleri Cevaplarla Tartışmaların Odağı Oldu!

Dilan Polat ve Engin Polat çifti kara para akladıkları ve vergi kaçırdıkları iddialarıyla gündemden bir türlü düşmek bilmiyor. Tüm bu suçlamaların ardından Dilan Polat ve Engin Polat çiftinin avukatları Enes Çetinkaya ve Ahmet Gün, 2. Sayfa programına konuk oldu ve kendilerine her şey açık açık soruldu. Gelgelelim avukatlarının cevapları ve belge sunmamaları yepyeni bir tartışmanın da fitilini ateşledi…

Dilan Polat ve Engin Polat çifti, son günlerde kara para akladıkları, vergi kaçırdıkları, tetikçi tuttukları ve hatta yurt dışına kaçacakları iddialarıyla gündemde…

Kendilerine yöneltilen tüm iddiaları yalanlayan ve kazandıkları her bir kuruşun vergisini ödediklerini söyleyen çiftle ilgili her geçen gün yepyeni detaylar ortaya çıktı. Dilan Mücevherat için yalnızca 15 bin TL vergi ödedikleri ortaya çıkınca, tartışma yaşanmıştı.

Dilan Polat’ın avukatları Enes Çetinkaya ve Ahmet Gün, Müge ve Gülşen’in sunduğu 2. Sayfa programına katıldı ve sorulara cevap verdi.

Enes Çetinkaya’nın, “Allah yürü ya kulum dedi. Bu kadın bir şeyleri başarmış, başarılı olmuş. Şu an çok büyük bir algı operasyonunun içindeyiz. Bu yapılan itibar terörüdür. Adımıza açılmış herhangi bir soruşturma yok. Her gün yeni bir gündemle uyanıyoruz. Bunların arkasındaki yapıyı biz de merak ediyoruz.” sözleri dikkat çekti.

“Dilan Polat’ın yaptığı iş show business, 3.300 kişiye istihdam sağlıyor. Dilan Polat, 2022’de 7 milyon TL vergi ödedi, o yıllık ciromuz 100 milyon vardır.”

Bu sözlerin üzerine Müge ve Gülşen, “7 milyon vergi az. Her gün beşi bir yerdeler, her gün pırlanta taşlı yüzükler, hediyelere jestlere baktığımız zaman bu 7 milyon TL az geldi. Su gibi altın dağıtıyor Dilan Polat.” sözleriyle tepki gösterdi.

Öte yandan avukatlar, Müge ve Gülşen’in sorgulayıcı tavrının altından “Sizin ülkenin yargısına güveniniz yok. Siz de yapılan algı çalışmalarına destek oluyorsunuz. 7 milyon TL’lik verginin az olduğunu söylüyorsunuz? Bunun hesabını siz yapamazsınız. Ekonomist diye birileri konuşuyor.” dedi.

Özgür Demirtaş’ın Dilan Polat’la ilgili sözlerinin hatırlatılması üzerine, “Defter ve belgeleri görmeden, inceleme yapılmadan bunu öne sürmek çok hakkaniyetli olmaz” açıklamasında bulundular.

Dilan Polat’ın uyuşturucudan gözaltına alınan ablası Sıla Doğu ile ilgili de konuşan avukatlara, evde uyuşturucu madde bulunup bulunmadığı iddiaları soruldu ancak avukatlar bu soruları yanıtsız bıraktı.

Daha doğrusu yalanlamadı. Enes Çetinkaya, ‘Çıktı da diyemem, çıkmadı da diyemem’ sözleriyle konunun şu an yargıda olduğunu vurguladı.

Engin Polat’ın, “Merak etmeyin, bize hiçbir şey olmayacak” sözlerinin hatırlatılması üzerine; “Engin Polat ticari bir dehadır. Çok kaliteli bir insandır. Çok adaletli bir insandır.” sözleriyle Engin Polat’ı övdü Enes Çetinkaya.

Dilan Polat’ın avukatına, 3.300 çalışanın SGK kaydı da soruldu. “Bir yetkili size 3.300 kişinin SGK kaydını ver dese, verebilecek misiniz?” sorusuna cevap verdi.

‘Veririm tabii. Nasıl veririm, benim A şubemde çalışan; onun SGK dökümlerini koyabilirim. Ben bu dediğim rakamın 15 gün önceden hesabını yaptım. Şimdi soruyorum: Bir kişiyi istihdam etmeyen kişiler, eleştiriyorlar. Bir kişi istihdam sağlıyorsa, ben onu tebrik ederim’ diyen avukatın sözleri dikkat çekti.

Canlı yayına bağlanan Dilan Polat’ın beyanlarını da şöyleydi:👇

‘Beni kimlerin hedef aldığını bilmiyorum. Başlarında finansörleri var. Bu bir algı operasyonudur. Siz de o algı operasyonuna çanak tutuyorsunuz. 7 milyon çok azmış-mış. Bize para gelince yeni kurumlar açıyoruz. 15 bin TL bitti de şimdi 7 milyon mu başlıyor? İnsanları zamanında zan altında bıraktınız, vergi insanın mahrumiyetidir. Yapmayın, ben sosyal medyada sembolüm. Ne olduysa sizin programa çıktıktan sonra oldu.’

Vergiyle ilgili konuşan avukatına seslenen Dilan Polat, “Ahmet Beyciğim, senin de sözlerin ince ince alınacak. Bence sen konuşmayı Enes Bey’e devret” sözleriyle avukatını uyardı.

‘Daha fazla bu olayların üzerine gitmeyin. Sevenlerimin gözünde beni düşürmeye çalışmayın. Benim de bir sabrım var. Niye gelen soruları sorup duruyorsun?’ diyen Dilan Polat, ablası Sıla Doğu’yla ilgili soruları da yanıtladı. 

‘Gülşenciğim Mügeciğim, bana binlerce destek mesajı geliyor. 3 sene önceki bir video. Durup durup aynı soruyu soruyorsun. Evinden bilmem ne çıktı mı diye soruyorsun. Evinden bilmem ne çıktı mı? Evinde camı açıktı mı diyeceğiz? Günlerdir evinde değildi, bende kalıyordu.’ sözleriyle Müge ve Gülşen’e tepki gösterdi.

Vergi konusunu da konuşan Dilan Polat, “Dünya kadar gider var. Gelir-gider birbirini dengeliyor. Biz bu şekilde marka olduk. Dilan Polat’la doğan marka, doğurmaya devam etti. Gelir-gider birbirini dengelediği için bu markaları dengeledik” açıklamasında bulundu.

‘Kremler senin üretimin değil, aslında etiket basılıyor’ iddiasına da cevap veren Dilan Polat, ‘Gidiyorum, başkasının kremini soyuyorum. Üzerine etiket basıyorum. Benim bildirimlerim yapıldı, analizlerden geçti. Milyon insan kullanmış. Nasıl ÜTS kaydı olmaz ya? Bu da bir iddia.’ diyen Dilan Polat, ateş püskürdü.

Avukat Feyza Altun ve sosyal medyadaki bazı kişiler de bu açıklamalar karşısında sessiz kalmadı.

👇

👇

👇

İlk günden bu yana Dilan Polat’ın şirketleriyle ilgili gerçekleri ortaya döken Seher Yaşayacak’tan da yorumlar gecikmedi…

👇

👇

👇

👇

👇

Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x